Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvurusunda bulunurken Konsoloslukların Avusturya vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazdığınız bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Avusturya vizesi başvuru formları doldurulurken okunaklı, tükenmez kalemle yazılıp imzalanmalıdır. Yazdığınız bilgilerde formu Türkçe dilinde dolduruyorsanız Türkçe karakter kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Avusturya Schengen vize başvuru formunu doldururken ekte sunduğunuz dosyalarınızı dikkate alarak doğru bilgiler vermelisiniz. Avusturya Schengen vize başvuru formunda yazdığınız bilgileri ekte sunduğunuz dosyalarla desteklemeniz gerekmektedir.

Avusturya vizesi başvuru orjinal formu, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formları eksik doldurulması halinde Avusturya Konsolosluğu başvurunuzu geri çevirebilmektedir. Bu formlarda verdiğiniz bilgiler ile konsolosluğa başvuru sırasında vereceğiniz evraklarında doğruluğu tespit edilerek vizenizin olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir.

Avusturya vizesi başvuru formları orjinal olmalıdır. Vize Başvuru Formunu görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayın

Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı?

Avusturya vize başvuru formu, Avusurya Konsolosluğu yetkililerinin vize başvurusu yapan kişiler hakkında daha ayrıntılı bilgilerini içeren, Schengen vize usullerine göre oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vermiş olduğunuz bilgilerin Avusturya vize başvurusunda sunduğunuz diğer evraklardaki bilgilerle uyumlu olması gerekmektedir. Evlilikten dolayı kimlik değiştirme ve benzeri durumlarda geçerli olan pasaporttaki bilgiler dikkate alınır. Avusturya vize başvuru formunda sorulan sorulara şüpheye yer bırakmayacak şekilde cevap verilmelidir. Vize başvuru evrakları teslim edildikten sonra bu formda yapılan hatalar herhangi bir şekilde düzeltilemez. Form üzerine yapıştırılacak ola fotoğraf biyometrik özellikte olup başvuru sahibini güncel halini yansıtmalıdır. Fonun beyaz olması, yüzün görünmesini engelleyici giysi ve unsurların olmaması bir zorunluluktur. Ayrıca burada kullandığınız fotoğraf bir başka Schengen vizesinde kullanılmamış olmalıdır.

Avusturya vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Avusturya Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Avusturya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçek bilgiler verilmelidir. Avusturya vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Avusturya Konsolosluğu'nun dikkat ettiği bir konudur. Avusturya Konsolosluğu vize başvuru formundaki bilgileri ve başvuru evraklarıyla beyan ettiğiniz bilgilerle karşılaştırırken tutarsız ve gerçek dışı bilgilerle karşılaşılması halinde Avusturya vize başvurunuz retle sonuçlanabilir.

Avusturya vize başvuru formu Schengen bölgesi vize prosedürü çerçevesinde kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Avusturya vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Avusturya vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Avusturya vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Avusturya vize başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, sunacak olduğunuz Avusturya vizesi gerekli evraklarında yer alan bilgilerle tutarlık arz etmelidir. Başvuru yanlış veya eksik bilgiler, form ve dilekçeye attığınız imzaların farklı olması, pasaport numarası, kimlik numarası gibi bilgilerin uyum içinde olması gerekmektedir, aksi taktirde vizeniz onaylanmayacaktır.