Avusturya Vize Başvuru Formu

Avusturya vize başvurusunda bulunurken Konsoloslukların Avusturya vize başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazdığınız bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılmış olması gerekmektedir. Ayrıca Avusturya vizesi başvuru formları doldurulurken okunaklı, tükenmez kalemle yazılıp imzalanmalıdır. Yazdığınız bilgilerde formu Türkçe dilinde dolduruyorsanız Türkçe karakter kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Avusturya Schengen vize başvuru formunu doldururken ekte sunduğunuz dosyalarınızı dikkate alarak doğru bilgiler vermelisiniz. Avusturya Schengen vize başvuru formunda yazdığınız bilgileri ekte sunduğunuz dosyalarla desteklemeniz gerekmektedir.

Avusturya vizesi başvuru orjinal formu, başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formları eksik doldurulması halinde Avusturya Konsolosluğu başvurunuzu geri çevirebilmektedir. Bu formlarda verdiğiniz bilgiler ile konsolosluğa başvuru sırasında vereceğiniz evraklarında doğruluğu tespit edilerek vizenizin olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir.

Avusturya vizesi başvuru formları orjinal olmalıdır. (Orjinal Avusturya başvuru formlarını Avusturya Konsolosluğu’nun resmi web sitesinden bulabilirsiniz.)

Vize Başvuru Formunu görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayın

 - Avusturya Vize Başvuru Formu -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Avusturya Konsolosluğu Resmi Web Sitesi; www.bmeia.gv.at